Antibakteriálna nanotechnológia

Pyžamo Soňa z materiálu s nanotechnológiou.

Technológia budúcnosti, dostupná pre každého už dnes!

Moderný produkt vyrobený nanotechnológiou - Nanosilver®

Tieto moderné produkty s obsahom zložky Nanosilver® sú nedráždivé, nevyvolávajú alergické reakcie a preto sa môžu pre svoje jedinečné vlastnosti používať pre pravidelné každodenné nosenie. Zložka Nanosilver® v textíliách podporuje krvný obeh, odstraňuje zápach a svrbenie pri potení, urýchľuje hojenie rán a má antibakteriálne vlastnosti.

Mechanizmus účinku Nanosilver®

U kovov, ako je striebro, meď, zinok, sú už dlhodobo známe ich antibakteriálne účinky. Obzvlášť striebro je bezpečné a efektívne. Čím sú častice menšie, tým je zabezpečená lepšia účinnosť. Nanočastice striebra o veľkosti 20nm (1nm=9-10µ),ktoré sú súčasťou polyesterového vlákna, ovplyvňujú látkovú výmenu bunkového systému baktérií a potláčajú ich dýchanie. Na ľudské bunky pritom nepôsobia toxicky.

Testami bolo overené, že likvidujú stovky patogénnych kmeňov. Medzi nich patrí napr.: escherichia coli, staphylococcus aureus, candida albicans, salmonella morgana, neisseria gonorrhoeae, bacillus foecalis alkaligenes, streptococcus hemolyticus B, citrobacter a salmonella paratyphi C. Baktérie naviac nezískavajú rezistenciu voči nanočasticiam striebra, čo je výhoda oproti klasickým antibiotikám, kde k týmto javom často dochádza a podstatne znižuje účinnosť liečby.

Vzhľadom na vyššie uvedené vlastnosti je možné textilné výrobky Nanosilver® nosiť dlhšiu dobu bez vyprania, svoju hebkosť a odstránenie zápachu si udržia dlhodobo i v najnáročnejších podmienkach. Svoju účinnosť nestrácajú ani po viac než stonásobnom praní.